20 marca 2018

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą diametrii chirurgicznych KENTAMED

 Kentamed%20Logo - Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą diametrii chirurgicznych KENTAMED

KENTAMED Ltd. został założony w 1992 roku przez Atanasa Tashkova, który posiadał już 20 lat doświadczenia w projektowaniu i rozwoju nowoczesnych systemów mikroprocesorowych. W ciągu kilku lat mała firma z siedzibą w Plovdiv, Bułgaria podbiła serca wielu bułgarskich lekarzy i inżynierów serwisowych. Od 1994 roku firma koncentruje się wyłącznie na rozwoju i produkcji urządzeń elektrochirurgicznych. Dziś KENTAMED jest dobrze znaną marką wśród lekarzy i dystrybutorów sprzętu elektrochirurgicznego w wielu krajach na całym świecie.

Kentamed 1 - Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą diametrii chirurgicznych KENTAMED

W 1995 roku pierwszy model diatermii KENTAMED 1 pojawił się na rynku i w ciągu kilku lat stały się najbardziej popularnym coagulatorem w prywatnych klinikach i praktykach w Bułgarii. W latach 2003 i 2010, wraz z drugą i trzecią generacją urządzeń KENTAMED zaistniał na międzynarodowych rynkach i stał się obecny w ponad 30-tu krajach na całym świecie. Na początku 2010 roku firma wypuściła pierwszy model (KENTAMED RF-B) czwartej generacji. Wszystkie produkty tej generacji są budowane wokół rozwiązań Hartt (Hardware Skorygowany Odpowiedź na Tissue Type). Opiera się na wielu precyzyjnych charakterystykach obciążeń – oddzielnie dla każdego modelu. Dodatkowo, cechy te są potwierdzone przez Międzynarodowe Certyfikaty.

 

Diatermie chirurgiczne są kluczowym elementem wyposażenia w większości sal operacyjnych i są dziś najbardziej znanym i używanym urządzenie przez chirurgów. Urządzenie to stosowane jest w chirurgii do cięcia przy pomocy prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości. Diatermie chirurgiczne różnią się od elektrokauterów tym, że oba efekty cięcia i koagulacji dostępne są z poziomu jednego urządzenia.

Technika ta jest stosowana do:

  • przecinania skóry i (częściej) głębiej położonych tkanek,
  • zamykania mniejszych naczyń krwionośnych, do około 2-3 mm średnicy,
  • do miejscowego usuwania zmian skórnych, m.in. naczyniaków, znamion, brodawek.

schemat%20dzia%C5%82ania%20diatermii 1 - Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą diametrii chirurgicznych KENTAMED

 

Diatermia chirurgiczna została po raz pierwszy stworzona przez Williama Bovie w 1926 roku i jest metodą opierającą się na elektrycznej produkcji ciepła wywołanego przepływem prądu wysokiej częstotliwości przez biologiczną tkankę. Technika ta pozwala prądowi wysokiej częstotliwości na cięcie lub koagulację tkanek minimalizując utratę krwi i skracając czas operacji.

https://www.youtube.com/watch?v=UkbUsD4YRlo

Autor: P&P Cito

22.06.2015