Finansowanie

Leasing
medfinance - Finansowanie

MEDFinance S.A. to nowe przedsięwzięcie, którego celem jest umożliwienie szpitalom publicznym oraz niepublicznym pozyskania  finansowania inwestycji, w szczególności finansowania wymiany i zakupu nowego sprzętu medycznego. Oferujemy dostęp do nowoczesnych form finansowania, proponujemy między innymi usługi finansowania dostaw sprzętu medycznego w formie factoringu (finansowanie sprzedaży ratalnej), leasingu oraz pożyczek inwestycyjnych.

Bez konieczności angażowania środków własnych, możecie Państwo inwestować w nowoczesne technologie medyczne, informatyczne czy rozwijać infrastrukturę medyczną, co będzie miało wpływ na podniesienie konkurencyjności placówki medycznej i standardów leczenia pacjentów.

Utworzenie Spółki jest odpowiedzią na dynamicznie rozwijający się rynek sprzętu medycznego oraz potrzeby po stronie szpitali. Naszym celem jest osiągnięcie pozycji lidera w zakresie finansowania sprzętu medycznego publicznym i niepublicznym szpitalom w Polsce.

Pożyczka

Usługa polega na udzieleniu dostawcy pożyczki pieniężnej w oparciu o uproszczoną procedurę oceny zdolności kredytowej z przeznaczeniem na dowolną działalność rozwojową i inwestycyjną.

PROCES

DO KOGO SKIEROWANA ?
Usługa skierowana do wszelkich podmiotów medycznych działających w formie spzoz oraz nzoz.

KORZYŚCI:

  • szybka decyzja kredytowa
  • finansujemy dowolny cel inwestycyjny
  • brak podatku VAT oraz PCC
  • finansowanie do 60 miesięcy

 

WYMAGANE ZABEZPIECZENIA
Najczęściej stosowane zabezpieczenia:

  • weksel In blanco
Factoring
Kompleksowa usługa umożliwiająca zaoferowanie pełnej obsługi procesu inwestycyjnego, związanego z zakupem i dostawą sprzętu na potrzeby świadczenia usług medycznych. Finansowanie pozwala na modernizację infrastruktury medycznej lub poprawę jakości świadczonych usług poprzez zakup nowoczesnego sprzętu przez placówki medyczne bez konieczności angażowania kapitału.
Pozwala to tym samym zwiększyć atrakcyjność oferty szpitala i rozszerzyć zakres świadczonych usług.
DO KOGO SKIEROWANA ?
Kierowana jest zarówno do szpitali publicznych, jak i prywatnych placówek służby zdrowia zainteresowanych zakupem sprzętu wraz z jednoczesnym finansowaniem i okresem spłaty ceny uwzględniającym możliwości finansowe szpitala.

KORZYŚCI

  • brak konieczności organizowania odrębnego finansowania przez szpital
  • cena finansowania wliczona w cenę sprzętu (jedno zamówienie publiczne)
  • okres finansowania do 60 miesięcy
  • brak wymagań dotyczących zdolności kredytowej
  • brak ograniczeń w zakresie górnej wartości finansowanych zakupów